Z jakiego powodu obywatele w Skandynawii nie są smutni?

Od dziesiątek wiosen na Ziemi wymyślono niezliczoną liczbę rodzajów zadawania innym bólu. Na szczęście każda akcja przynosi za sobą reakcję, zatem ludzkość z upływem czasu wynalazła także bardzo niezliczoną liczbę różnorakich terapii.


lampa do światłoterapii
Author: D+H
Source: D+H


Mają one na zamyśle doprowadzenie stanu zdrowia chorego do jak najlepszej formy.


Author: Alterna


Funkcjonuje więc pełna paleta różnych terapii, przykładowo hipoterapia, terapia ruchem, fizjoterapia, terapia psem, psychoterapia, terapia zimnem.telefon (www.maxcom.pl/pl/48-telefony-dla-seniorow)Do terapii stanów depresyjnych stosowanych w wypadku ludzi cierpiących na nieustanny żal, stosowana jest natomiast dla przykładu lampa antydepresyjna. Ma ona inne natężenie światła oraz inną jego barwę niż światło oddawane poprzez zwykła żarówkę Taka lampa antydepresyjna od kilkudziesięciu lat jest stosowana w krajach skandynawskich, gdzie normalne światło dzienne nie jest tak bardzo uwydatniane jak w Polsce.


Taka forma leczenia popularna jest jako fototerapia. Do jej przeprowadzania wykorzystywana jest specjalna lampa do światłoterapii, która swym jasnym blaskiem wspomaga uspokajanie stanów lękowych, czyli np. osowiałości jesienno-zimowej, w jakiej odnotowuje znakomite rezultaty. Taka lampa (kinkiety sklep) do światłoterapii znajduje także wykorzystanie przy usuwaniu okresowej bulimii czy PMS . Nasilenia światła w wypadku zwykłych żarówek równa się przeważnie od ok. 100 do 500 luksów.
Jest to zdecydowanie za mało, żeby zastąpić naturalne światło dzienne, jakie przynosi nasilenie o rozpiętości od ok. pięćdziesięciu tysięcy do stu tysięcy lx. Natomiast lampa do światłoterapii ma natężenie co najmniej dwóch i pół tysiąca lx.