Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Wynalezienie led to niezywkle istotne wydarzenie dla każdego z nas. Docenili to znawcy ofiarując nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

Technologia led, światło, telewizory led czy ekrany led, to nie są nic nie znaczne odkrycia. Mogliśmy się o tym przekonać w 2014 roku, kiedy nagrodzono naukowców z Japonii i USA, za wynalezienie diod led. Dzięki ich odkryciom możliwe stało się skonstruowanie innych interesujących wynalazków, jak białe żarówki diodowe lub lampy błyskowe w ”komórkach”. Dla porządku, naukowcy otrzymali nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, a więc faktycznie najwyższe uhonorowanie w świecie nauki.
nowoczesna technologia
Author: Rafael Mizrahi
Source: http://www.flickr.com
Zrobienie niebieskich led było bardziej trudne niż stworzenie diod święcących w odmiennych kolorach, czyli w zielonym i czerwonym. Było jednak niezbędne, ażeby można było wynaleźć diodowe źródła światła białego.

Nie zwlekaj - jeśli spodobały Ci się te interesujące treści, to wejdź w podany link i czytaj tu następny tekst.

Obecnie żarówki led coraz mniej kosztują, więc zaczynają zastępować lampy żarowe, czyli standardowe żarówki, lecz także fluorescencyjne – świetlówki ( Media). Są od nich na pewno bardziej energooszczędne, bo nie nagrzewają się w czasie pracy, a energię wymieniają przede wszystkim na światło.

Posiadają też bardziej znaczną trwałość i odporność na warunki środowiska, na przykład na wahania temperatury. To właśnie dzięki lampom led możliwe jest nie tylko bardziej oszczędne oświetlanie ośrodków miejskich, budynków czy lokali w państwach rozwiniętych, możliwe jest także konstruowanie tanich, energooszczędnych lamp, jakie są w stanie używać mieszkańcy ubogich krajów. Jak mówią członkowie komitetu noblowskiego, nagroda Nobla jest przyznawana przede wszystkim za odkrycia, które służą każdemu z nas. Odkrycie led wpływa na wielką część naszego życia, warto przecież jeszcze powiedzieć, że technologia wykorzystywana jest w pozostałych dziedzinach, jak telekomunikacja czy systemy sterylizujące wodę (ekran led mysłowice obrzeżna północna). To tylko ujawnia, z jak ciekawym zagadnieniem mamy do czynienia.elektroniczna reklama
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com
Być może na co dzień o tym nie myślimy, gdyż ta technologia stała się coraz bardziej rozpoznawalna, mimo to jak widzimy, ułatwia ona życie na wielu płaszczyznach. A to tak naprawdę najbardziej istotne dla każdego z nas, dla naszej wygody, lecz także bardziej odpowiedniego spędzania czasu.transport (zobaczysz)Nagroda Nobla dla odkrywców led jest w pełni uzasadniona. Korzyści płynące z tej technologii są odczuwalne dosłownie wszędzie. Właściwie, spójrzmy na nasze codziennie funkcjonowanie, chyba nie jest już dla nas dziwne, iż tak powszechnie korzystamy z tej technologii.