Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

WWażne wybory podczas zakupu odkurzacza

Obecnie każdy dom zaopatrzony jest w elektroluks, a producenci rozpieszczają klientów dostarczając im coraz efektywniejsze rozstrzygnięcia.


sklepy proponują od niezwykle malutkich i poręcznych, jakich nie ma konieczności podłączać do prądu, po ogromne urządzenia, jakie nie tylko gruntownie zbierają najmniejsze zanieczyszczenia, ale służą do prania dywanów.
Kupując elektroluks należy zwrócić uwagę na jego model, moc silnika, moc ssania. Niezwykle ważny jest również system filtracji. Najprzyzwoiciej zanieczyszczenia zablokują filtry wodne, oraz filtry antyalergiczne. Praktycznym rozstrzygnięciem jest rura do odkurzacza teleskopowa, czyli o dopasowywanej długości, którą można dobrać do wzrostu porządkującej osoby. Mniejsze znaczenie posiada zaś materiał, z jakiego rura została wykonana, warto tylko pamiętać, że plastikowe są lżejsze od metalowych.


Aplikacje
Author: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Source: http://www.flickr.com


W wypadku sporych powierzchni do porządkowania sprawdzi się coraz popularniejszy odkurzacz centralny. Jego instalację najfunkcjonalniej jest stworzyć w procesie budowy, bądź remontu mieszkania. Wytwórcy nie wykluczają jednakże możliwości zainstalowania odkurzacza centralnego również w wykończonych budynkach.


Używając odkurzacz centralny posługujemy się jedynie praktycznym i lekkim wężem. Włączenie odkurzacza następuje przez włożenie go do gniazda ssącego, lub zastosowanie włącznika na szczotce.
Zasysany kurz przesyłany jest zainstalowanymi w ścianach rurami do jednostki centralnej, a stamtąd oczyszczone przez filtry powietrze usuwane jest na zewnątrz.


W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić sprzątanie bez zastosowania odkurzacza.