Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Wszechstronny, lekki i wygodny obiektyw

Przy kupnie obiektywu, trzeba zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do naszego aparatu. Oprócz osprzętu wywodzącego się od tej samej firmy, jakiej logo widnieje na aparacie, mamy jeszcze do dyspozycji propozycję wytwórców niepodrzędnych.
Sigma to ekwipunek typowo amatorski. Obiektyw o tak dużym obrębie ogniskowych, nie może być budową prostą. Obiektyw jest wyposażony w wyraźną podziałkę ostrości, również znajdujące się po lewej stronie przełączniki trybu pracy autofokusa, statyczności, także blokowania obiektywu.


Sigma to niezależny wytwórca obiektywów, jaki od wielu lat konsekwentnie dziwi coraz to nowymi pomysłami. Wiele z nich to niezwykle egzotyczne pozycje, które dla przeciętnego fotoamatora zostają jedynie ciekawostkami. Jest możliwość jednak znaleźć w ofercie Sigmy szereg bardzo przydatnych obiektywów dobrej jakości za względnie niską cenę. Wytwarzają oni obiektywy z zaczepami w wersji dla przeróżnych systemów.


sigma 18 200
Author: Doug Kerr
Source: http://www.flickr.com


Sigma 18 200 to wszechstronny, lekki i poręczny obiektyw, poświęcony specjalnie do lustrzanek cyfrowych. Posiada wkomponowany silnik. Dzięki nadzwyczaj zaawansowanej budowy, obiektyw zachowuje wysoką jakość obrazu w pełnym zakresie ogniskowych. Dwa elementy o małej dyspersji SLD w połączeniu z dwoma soczewkami asferycznymi przekazują wspaniałą korektę wszelkiego rodzaju anomalii i zniekształceń.
Osobliwe wielowarstwowe osłonki antyrefleksyjne, którymi pokryte są wszelkie soczewki, skutecznie uniemożliwiają powstawaniu wszelkiego rodzaju blików i flar. Obiektyw posiada system wewnętrznego ostrzenia IF, dzięki któremu przednia soczewka nie obraca się w czasie ostrzenia. To umożliwia bezpieczne stosowanie kołowych filtrów polaryzacyjnych.