Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybrać lustrzankę na początek?

Pierwsza lustrzanka nie powinna być jakimś nadzwyczaj cennym urządzeniem. Chodzi przecież o to, aby nauczyć się robić zdjęcia, lecz równocześnie również nie startować od najwyższej półki cenowej.


Lustrzanka dla amatora winna być dobra jakościowo, jednakże niekoniecznie droga.
Najlepiej, gdyby cechowała się wysokim stosunkiem jakości do opłaty. Wytwórcy przez cały czas wprowadzają na rynek coraz nowe przyrządy oraz automatycznie spada wartość przeszłych modeli. Lustrzanki są współcześnie bardzo modnymi produktami, nierzadko pojawiają się na nie promocje czy możliwość pozyskania kodu rabatowego. Niemniej jednak takową najprostszą lustrzankę możemy kupić już od ok. 1300 zł. Jest to mało biorąc pod uwagę to, iż rynsztunek dla profesjonalnych fotografików kosztuje wręcz 25 tysięcy zł. Tylko czy taka najtańsza lustrzanka będzie w ogóle warta zachodu? Nie zawsze. Nawet dla debiutanta fotografa może być to za mało. Przede wszystkim wtenczas, gdy nastawia się on na rozszerzanie swoich zdolności. Kupując najprostszy jak też najtańszy aparat fotograficzny, otrzymujemy jakość tylko niewiele większą od jakości zwykłego, kompaktowego aparatu .

Jeżeli opisywany temat Cię interesuje oraz poszukujesz więcej informacji, to po przejściu do serwisu www znajdziesz ich mnóstwo - będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

Właściwie nie można wtedy „rozwijać skrzydeł” i otrzymać dostatecznej jakości samych ujęć, a o komforcie pstrykania już nie powiadając. Dlatego też takie zdroworozsądkowe rozwiązanie nakazuje, aby wybrać lustrzankę z przedziału cenowego 2,5-4 tysiące złotych. Taka cena zagwarantuje, że zakupu nie będziemy żałowali. Polecane obiektywy to na przykład Sigma 24-70.


sigma 18 200 dc os
Author: Kingston Technology
Source: Kingston Technology


Lustrzanka różni się o wiele od kompaktowego aparatu a ta różnica polega także w głównej mierze na o wiele wyższej wadze. Sam korpus lustrzanki, o ile jest dobrze wykonany, może ważyć ponad kilogram. Drugie tyle może stanowić sama waga obiektywu Sigma 18 200 dc os.
Dwa kg to może nie jest jakoś bardzo dużo, ale przy dłuższym pstrykaniu może to powodować kłopot. Trzymanie na pewnej wysokości dowolnego obciążenia, jest po prostu męczące, dlatego też nabywając lustrzankę, należy zwrócić uwagę na to, ażeby była w miarę delikatna.