Uroki urlopu nad M. Bałtyckim

Okres letni jest tradycyjnie czasem wyjazdów, tych bliższych oraz tych dalszych. Śni nam się przez brzeg morza przez cały rok. Rzecz jasna część z nas wyjedzie za granicę, ale ja preferuję ojczyste wybrzeże. Dlaczego? Uwielbiam być u siebie i nie przekonają mnie duże hotele z pływalniami gdzie i tak będziemy zamknięci. Jedyne połączenie z rzeczywistością to wyjazd z pilotem.

na Morzu Bałtyckim
Author: ZZ Bottom
Source: http://www.flickr.com
Nie znaczy to iż mam coś przeciw podróżom za granicę, rzecz jasna Ateny mają swe niezaprzeczalne walory. Ja jednakże preferuję ciszę, spokój oraz wolność jaką daje mi zadowalająca znajomość języka. Pomimo że podołam sklecić nieco wyrażeń w obcym języku nie pogadam w nim swobodnie z tubylczą osobą a to zawiązuje drogę do przygód.

Inaczej jest w Polsce - tu mówię własnym językiem i o ile w czasie urlopu znajdę kogoś ciekawego - nie ma przeszkód aby wybrać się razem na piwo i porozmawiać ot tak. Mówi się iż Bałtyk to zimne morze i nie za każdym razem da się w pełni korzystać z uroków na przykład Ustki - małej rybackiej miejscowości w której można cieszyć się urokami dzikich plaż, wonią lasów oraz zachodami słońca. Dla tych co to wolą jednak bardziej towarzyskie życie Ustka w okresie letnim oferuje podróżnikom wiele balang na wolnym powietrzu, większość z nich ma charakter rekreacyjny.Ktoś kto jak ja kocha malownicze spacery z łatwością wynajdzie kwaterę w tej niedużej miejscowości - wystarczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: Ustka noclegi. Dobrze jest to zrobić jeżeli jesteśmy admiratorami coraz popularniejszego sportu jakim jest marsz z kijkami, spacerek z Ustki do sąsiedniej Jastarni może przynieść nam prawdziwą radość. Gdybyśmy przypadkowo nie znaleźli w Ustce wolnego miejsca można wystukać wyrażenie: Jastarnia noclegi gdzie - o ile dobrze pamiętam z dzieciństwa - możemy skonsumować wyborne lody ze świeżymi owocami leśnymi, trzeba tylko nieco poszukać. Dla zainteresowanych: dowiedz się więcej o noclegach w Ustce.

wakacje nad polskim morzem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Jak większa część nadmorskich miejscowości Ustka ma status kurortu. Ma dwa sanatoria w których kuruje się narządy ruchu, uczulenia a także schorzenia układu oddechowego z pomocą solanki. W wypadku narządów ruchu kąpiele solankowe wpływają na odprężenie mięśni przez co łatwiej jest choremu wykonywać przepisane ćwiczenia ruchowe.