Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Spis rzadziej używanych urządzeń i sprzętów, używanych w różnych gałęziach przemysłu.

Sprawdzając propozycję niejednego sklepu przemysłowego można tam znaleźć urządzenia, o jakich wiele osób nawet nie miało możliwości usłyszeć, a tym bardziej zobaczyć, jak one działają. Niektórych z nich się używa w przemyśle motoryzacyjnym czy chemicznym, i zobaczyć je można na przykład w samochodowym warsztacie.


Za to inne niezbędne będą w magazynach czy halach produkcyjnych, gdzie konieczne jest utrzymanie odpowiednich wartości wilgotności oraz temperatury. Jednymi z takich urządzeń są kompresory powietrza (więcej na ). Choć w ich przypadku można powiedzieć, że sporo osób już się z nimi spotkało na stacjach benzynowych. Jednak tam da się zobaczyć tylko część kompresora przeznaczoną dla kierowców, a całe wnętrze jest schowane pod obudową. Ale gdyby się ludzi tankujących na stacji zapytać, z czego taki kompresor będzie się składać, to z pewnością większość z nich nie umiałaby odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
sprężarka śrubowa
Source: http://pneuma.pl

A kompresor, jaki można zobaczyć na przykład w warsztacie samochodowym, przeważnie się składa z trzech głównych części, to znaczy silnika, sprężarki oraz pojemnika na sprężone powietrze. O ile kompresory (więcej na ) jest jeszcze jakaś szansa obejrzeć podczas pracy, o tyle osuszacze adsorpcyjne już nie specjalnie.

Nie ociągaj się - jeśli chcesz przeglądnąć dalsze newsy (https://dzwigi-cal.pl/podnosniki-do-szkla/) na ów niebywale ciekawy temat, to wejdź w link poniżej i przeloguj się do następnego artykułu.

Te maszyny (zobacz wciągniki łańcuchowe na cleo-polska.pl) wykorzystuje się przeważnie tam, gdzie potrzebna będzie bardzo mała wilgotność atmosfery, czyli różnych halach i magazynach. Często sięga po nie przemysł samochodowy, spożywczy czy chemiczny, w których powinny być zapewnione rygorystyczne normy podczas produkcji.


Biorąc po uwagę uwarunkowania tych gałęzi przemysłu będzie sporo szans, że wraz z osuszaczami powietrza w jednej hali zaczną pracować generatory azotu. Jak sama ich nazwa wskazuje, ich podstawowym zadaniem ma być produkowanie azotu o dużej czystości z otaczającego nas powietrza. Przez to nie będzie potrzeby wożenia ciężkich butli, wystarczy uruchomić przenośną maszynę i azot będzie dostępny. Oprócz tego można się uniezależnić od dostaw butli, bo azotu w powietrzu nie powinno zabraknąć.