Składnica harcerska jako sklep militarny? Zobacz co oferuje centrala w stolicy

Zawzięci turyści-piechurzy, przedstawiciele mundurowych od żołnierzy na harcerzach i druhach kończąc, ale i pasjonaci wędkowania, strzelanki paintballowej i szeroko pojmowanego survivalu. Co łączy tych wszystkich ludzi, często przynależących do kilku tych grup? Akcesoria i sprzęt, który jest niezbędny do uprawiania każdej z nadmienionych form aktywności. Gdzie zaopatrzymy się w interesujące nas sprzęty podróżnicze, mundury, ale i broń obronną?

materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Odpoczywając aktywnie z pewnością sporo razy mogliśmy ujrzeć turystów – singli, pary, każdego wieku – obładowanych wielkim neseserem turystycznym, nienagannie skrojonymi butami do skały, z opaską ochronną na skroniach. W plecaku zapewne spakowany kompas, latarka i scyzoryk. (Desanty) Wszystkie wspomniane gadżety to nie tylko przyjemność z ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszych wędrówek to dość ważne przedmioty ułatwiające długi pobyt na łonie natury. Czymże byłaby wycieczka pod namiot bez niezbędnego do rozbicia sprzętu, ale i zapisanie się na paintballową bitwę bez stosownego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący

obóz hacerski
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
To zaledwie jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich lokacjach kupimy także w broń gazową i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i obronnym. W sensie klasycznym (karabinki, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, alarmy, blokady do drzwi).

Z kolei najmłodsi, którzy zakładają mundury, a więc harcerze, mają do swojej dyspozycji składnice harcerskie. Choć z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to miejsca, w których zakupić można całe mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie. A do tego naramienniki, sprawności, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Największa składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Jego zarządcą jest centrala ZHP w Warszawie. (WGL) Ma w swoim asortymencie sprzęty i akcesoria wychodzące poza środowisko harcerzy i mundurowych. Blisko jej do sklepu właśnie militarnego, gdzie niezbędne wyposażenie zakupi nie tylko członek służb państwowych, czy właściciel terenu do paintball, ale też turysta czy inny pasjonat militarno-podróżniczego sprzętu.