Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Przeróżne zastosowanie palników

Na rynku jest dużo propozycji przeróżnych palników wielu wytwórców.


Palnik to sprzęt, którego zamysłem jest wytwarzanie dużej temperatury.


Maria Kaczyńska
Author: Florin Rosoga
Source: http://www.flickr.com
Wrocław
Author: Sweex
Source: Sweex


Zastosowanie palników jest różne, wobec tego różnią się one nie tylko designem, gabarytami i osprzętem, lecz także rodzajem wykorzystywanego palnika. Właściwością wspólną wszelkich palników jest zjawisko, że generują skupiony płomień. Ważne jest, by zapewniać im paliwo w postaci sprężonej. Zabieg ten gwarantuje bezpieczeństwo eksploatacji, oraz zapobiega cofaniu się płomienia, a również, równie jak dodatkowy tlen, wzmacnia temperaturę ognia. Najbardziej popularnymi palnikami są palniki uniwersalne, jakie służą zarówno do połączenia jak i do krajania. Istnieją również palniki do konkretnych szczególnych zastosowań. Zakresy przeznaczeń palników zależne są także od ich wytwórców. Palniki wszechstronne acetylenowo-tlenowe mają ogromne zastosowanie, służą do złączenia stali, żeliwa, mosiądzu, a także miedzi, brązu i aluminium, oraz do krojenia stali węglowych i niskostopowych. Oprócz tego palniki wolno stosować do podgrzewania, lutowania, czy też opalania. Te propanowo-tlenowe są potrzebne do cięcia, oraz podgrzania, również posiadają możności połączenia metali kolorowych, lutowania, również opalania.


Palnik do cięcia bezinżektorowy posiada system mieszania gazów, w zależności od dołączonej dyszy można stosować acetylen, propan-butan, czy też gaz ziemny. Służy on do krojenia stali węglowych i niskostopowych. Z tak szerokiej propozycji, każdy znajdzie dla siebie palnik, jaki będzie znakomity do potrzeb.