Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Nowatorskie techniki używane do emisji obrazów czyli wszystko o zaletach ekranów LED.

Chyba żadna większa impreza sportowa czy kulturalna nie może się obecnie obejść bez porządnej wizualnej i muzycznej oprawy. Porządne nagłośnienie i panele LED pozwolą na znacznie lepszy odbiór tego, co dzieje się na scenie czy boisku. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technice, pozwalającej na realistyczne przedstawienie obrazu na dużych ekranach z diod LED.

Ich możliwości zostały niedawno odkryte, i bez przerwy pojawiają się nowe, ale już obecnie są tak duże, żeby można je było z powodzeniem wykorzystywać w zastosowaniach komercyjnych
led
Author: Angel Breton
Source: http://www.flickr.com
. Ogromną zaletą paneli LED jest łączenie ich w ekrany mające większą powierzchnię. Posiadają one budowę modułową, przez co jednokrotne zrobienie ekranu na koncert nie jest żadnym problemem, a później da się go złożyć i przetransportować w inne miejsce.Możliwości wykorzystania ekranów tego typu są jednak dużo większe, niż jedynie koncerty czy mecze. Bardzo chętnie wykorzystuje je rynek reklamy, gdyż są rewelacyjnym nośnikiem, zaczyna się je także spotykać w charakterze tablic informacyjnych na dworcach czy w innych obiektach handlowych i publicznych, np. .

Jedną z głównych zalet ekranów LED jest ich bardzo dobra odporność na warunki oświetleniowe. Mogą one świecić w każdych warunkach, czy jest ostre słońce, czy też całkowita ciemność. Za każdym razem obraz ma doskonałą jakość, a wszystko to dzięki użyciu odpowiednich, wydajnych diod. Typowy ekran LED składa się z paru tysięcy niewielkich punktów zwanych pikselami, a każdy z nich może być oddzielnie sterowany.

Przez to da się na takich ekranach emitować dynamiczne, wielokolorowe obrazy, analogicznie jak na ekranach monitorów czy telewizorów.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (lontex.pl/rozliczenia-dla-transportu) - najedź na link i przejdź do następnej strony pełnej interesujących wpisów.

Piksele złożone są z trzech małych, wydajnych diod - mają one kolor niebieski, zielony i czerwony (ciekawa strona). Ustawiając odpowiednie natężenie świecenia całej trójki dostaje się końcowy kolor piksela, który zobaczy odbiorca. Następną zaletą ekranów LED są duże możliwości sterowania, dzięki wykorzystaniu specjalistycznych programów można na nich wyświetlać w zasadzie wszystko co się chce.