Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega zajęcie elektronika?

Elektronik jest to osoba, jaka zajmuje się montażem, konserwacją i naprawą sprzętu komputerowego a także pozostałych przyrządów elektronicznych.


Elektronik jest człowiekiem bardzo wszechstronnym - zna się nie jedynie na sprzęcie, ale też na jego oprogRAMowaniu.


rzut - telefon
Author: Bernd Wiebus
Source: http://www.flickr.com


Zawód ten jest rzemiosłem przyszłości, albowiem elektronika - (karty rfid) ma szerokie użycie w wielu dziedzinach życia. Elektronik potrzebny jest jako serwisant, kontroler jakości albo konstruktor. Człowiek na tym stanowisku posiada wiele możliwości rozwoju i staje przed dużymi wyzwaniami. Nie stanowią dla niego zagadki nawet takie sprzęty jak oscyloskop cyfrowy.


Do wykonywania zawodu elektronika starczy średnie wykształcenie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest również znajomość języka angielskiego albo niemieckiego, bowiem w zakładach produkcyjnych wiele urządzeń posiada instrukcje w językach obcych. W firmach realizujących usługi dla prywatnych osób konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Osoba na takowym stanowisku musi posiadać następujące cechy: zamiłowania techniczne, wytrwałość, spostrzegawczość, umiejętności manualne, komunikatywność. Co więcej elektronik powinien na bieżąco pogłębiać swoją wiedzę, śledząc ciekawostki techniczne, np. w specjalistycznej prasie.


obiektyw
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Elektronik pracuje w zakładzie produkcyjnym bądź usługowym. Pracując w zakładzie produkcyjnym, elektronik często przebywa w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie trudni się przede wszystkim montażem układów elektronicznych.
Z kolei praca w zakładzie usługowym polega na kontakcie z klientem. Elektronik wyjeżdża do klientów i pracuje samodzielnie - wykrywa uszkodzenie sprzętu i w miarę możności likwiduje szkodę na miejscu.