Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Multimetry jako często używane narzędzia

Forma uziemień w znaczący sposób oddziałuje na zabezpieczenie użytkowania instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na efektywność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.
W celu sprawdzenia instalacji elektrycznych i zrealizowania wymagań dotyczących ochrony przed porażeniem powinno się sporządzić pomiary rezystancji uziemienia. Do tych prób używany jest miernik uziemienia. Rezystancja ta zezwala wskazać wartość napięcia dotykowego, jakie może powstać pomiędzy przeróżnymi elementami przewodzącymi na przewodzie ochronnym. Niezbędność pomiaru rezystywności gruntu i rezystancji uziemienia występuje już na etapie projektowania i realizowania instalacji.


osiedle
Author: DOLCAN
Source: DOLCAN


słuchawki
Author: Technolux
Source: Technolux


Multimetr jest przyrządem najczęściej stosowanym w warsztacie elektronicznym. Służy on elektronikowi zarówno podczas uruchamiania nowych urządzeń, jak i odnawiania tych będących w użyciu.


nowoczesne odkurzacze
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com


Nowoczesne multimetry mogą przeprowadzać kilka pomiarów w tym samym czasie, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, zachowywać w pamięci szacowane wielkości, lub mierzyć średnią z pomiarów.


Dynamometr, nazwany potocznie siłomierzem, służy do badania siły ucisku i siły ciągu, a poniektóre z nich także do pomiaru masy. Znamionuje je precyzja, prostota obsługi i czytelny wyświetlacz przedstawiający dane w formie histogramów i diagramów.
Dynamometry odnajdują swoje przeznaczenie w warunkach laboratoryjnych i fabrycznych, także w gospodarstwach domowych, gdy korzystamy z wagi sprężynowej.


Do dokładnych pomiarów powinno się używać aparaturę najwyższej klasy dostarczającą rzetelność mierzenia.