Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Który pilot wielozadaniowy zakupić?

Niechybnie każdy właściciel wielu urządzeń elektronicznych w mieszkaniu, takich jak telewizor, wieża czy odtwarzacz płyt DVD, spotkał się z ambarasem, kiedy jeden z pilotów zaginął, a sprzęt należało obsługiwać ręcznie, nie zaś zdalnie.


materiały budowlane
Author: DiamondBack Truck Covers
Source: http://www.flickr.com


Po co więc męczyć się z kilkoma pilotami, jeśli możesz mieć jeden, wielofunkcyjny? Nie zawsze trzeba go nabywać, gdyż w tej chwili nawet smartfon może sterować urządzeniami znajdującymi się w domu. Jaki pilot wybrać? Pilot wielofunkcyjny, jak sama nazwa wskazuje, powinien pasować do paru sprzętów elektronicznych, różniących się funkcją a także modelem. Dlatego też tego typu pilot nie obsłuży wszelakich funkcji dostępnych na danym sprzęcie. Wytwórcy jednak stworzyli przyrządy sterujące, które uczą się funkcji wdrożonych w zestawach audio-wideo przez załadowanie szyfrów sterowników i makropolecenia. Aczkolwiek piloty nie są narzędziami, jakie muszą być skonstruowane ze stali, ważnym jest by wykorzystany materiał był dużej jakości, a części obudowy były dobrze spasowane. Zapobiegnie to kupieniu kolejnego pilota lub zlepianie obudowy taśmą klejącą bądź klejem. Trzeba pamiętać, że nieczęsto pilot traktowany jest łaskawie – często upada na podłogę, a dzieciaki lubią kiedy niekiedy cisnąć nim dla frajdy. Jeśli wyselekcjonowane narzędzie sterujące będzie marnej jakości, zaś obudowa źle spasowana, i co gorsza ranić będzie ostrymi krawędziami, całkiem szybko okaże się, iż w owej kwestii lepiej selekcjonować wyroby z wyższej półki znanych jak też cenionych przedsiębiorstw - pomocne filmiki od north.


Pilot musi leżeć pewnie w ręce i zapewniać prędki dostęp do najważniejszych funkcji. Przyciski powinny zadziałać nawet przy lekkim wciśnięciu a także mieć wyczuwalny skok. Gdy posiadany zestaw audiowizualny będzie bardzo rozbudowany i składa się z kilkunastu sprzętów, warto zwrócić uwagę, jak wiele może obsłużyć pilot - tu.
Poniektóre z nich umożliwiają sterowanie 5 urządzeniami, inne (najdroższe) nawet do piętnastu. modele z wyższej półki mogą posiadać nie tylko przyciski, lecz też ekrany LCD, ułatwiające konfigurację pilota jak też dostosowanie do obsługi pozostałych przyrządów. Ażeby móc spokojnie korzystać z pilota przyda się w kuchni zmywarka.