Kilka interesujących porad i wskazówek dla osób które planują kupno obiektywu do swojej lustrzanki.

Planując zakup lustrzanki cyfrowej należy mieć świadomość tego, że to dopiero jest początek kosztów które będą do poniesienia. Bardzo często body kupowane jest wraz z podstawowym obiektywem, który na początku zapewne wystarczy.


obiektyw sigma 17-50
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Wielu osobom zresztą wystarcza na znacznie dłużej, jednak jeżeli ktoś się będzie chciał poważniej zajmować fotografią, to bardzo szybko pojawi się u niego potrzeba rozszerzenia możliwości sprzętu.

Myślisz, że potrzebny jest Ci kompleksowy raport na ów trudny temat? Nadchodzimy ze wsparciem - szczegółowe wskazówki znajdziesz na naszej następnej stronie.

A w takiej sytuacji do kupienia będą następne obiektywy, przy pomocy jakich będzie można robić różnorodne zdjęcia. Trzeba się tu jednak liczyć z tym, że porządne obiektywy tanie nie będą, niektóre modele kosztować mogą nawet kilkanaście tysięcy. Rzecz jasna w amatorskich zastosowaniach aż takie być może potrzebne nie będą, jednak parę tysięcy na pewno pójdzie na zestawienie całego zestawu.
sprzęt - migawka
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Lech Kaczyński
Author: Sony
Source: Sony


Podstawowym parametrem, na jaki powinno się zwrócić swoją uwagę przy wyborze obiektywu będzie ogniskowa. Ona bowiem decyduje o tym, jaki jest kąt widzenia, a co za tym idzie z jak dużym przybliżeniem da się wykonywać fotografie. Przykładowo często kupowany i popularny model apo 70-300mm f4-5.6 dg macro ma zakres ogniskowej 70-300 mm, co pozwala na realizację fotografii przyrodniczej, portretowej i sportowej - generalnie wszędzie tam, gdzie będzie niezbędna wysoka jakość przy większych przybliżeniach.


Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się także obiektyw sigma 17-50, który jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych miłośników fotografii, a także zawodowców, którzy oczekują od zestawu najwyższej jakości za rozsądną cenę.