Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Jak wybrać obiektyw, jaki będzie najbardziej właściwy? Na co zwracać uwagę? Co jest najważniejsze?

Zdecydowanie w dzisiejszych czasach zakup aparatu nie jest trudnością, tak więc wielu amatorów, którzy pragną robić coraz ciekawsze zdjęcia przerzuca się z kompaktów na proste lustrzanki. Lecz w tego rodzaju sytuacji często mamy problem, jakiego rodzaju obiektyw nabyć?


aparat cyfrowy
Author: Lito Dela Casa
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej znaczący kłopot jest wtedy, jak wymagamy, żeby nasza lustrzanka jednocześnie miała zoom, jaki będzie jak teleobiektyw, a jednocześnie będzie miała funkcję makro, czyli dokładnie jak to wyglądało w kompakcie. Tak łatwo nie jest, gdyż do lustrzanek wymagany jest pełny zestaw obiektywów, jakie mogłyby spełnić nasze wymagania. Wśród tego wyboru nie jest tak prosto się połapać, zwłaszcza że każdy producent posiada inne rodzaje mocowania - Czasem oznacza to, że nie tylko metoda zamocowania obiektywu do korpusu się rożni, ale również mechanizm automatycznego określania ostrości. Na początku więc poznajmy specyfikację aparatu, jakiego rodzaju ma typ mocowania.


aparaty


Na pewno godne polecenia są takie rodzaje jak sigma 17-50mm F2.8 - sprawdź więcej. Następna sprawa, z jakiej trzeba zdawać sobie sprawę jest tego typu, iż takie same obiektywy założone w aparacie cyfrowym oraz analogowym gwarantują różnorodne obrazy. Bierze się to z tego, że produkcja matryc światłoczułych stosowanych w lustrzankach cyfrowych o gabarytach klatki filmu trzydzieści pięć milimetrów jest raczej kosztowna, więc producenci robią je mniejsze. Różne aparaty mają różną specyfikację, tak więc jest to bardzo ważne, by o tym pamiętać. Zależnie również od tego, jaki obiektyw wybierzemy sprawdzi się on w konkretnych rodzajach fotografii.


Posiadamy tak więc rodzaje szerokokątne, to są takie, jakie wykorzystuje się do fotografii wnętrz i krajobrazów lub standardowe modele o ekwiwalencie 35-80 mm. w fotografii reporterskiej. Co więcej istnieją fachowe teleobiektywy, najbardziej odpowiednie do fotografii sportowej, ale również superteleobiektywy, jakie są najlepiej dopasowane do fotografii sportowej i przyrodniczej. Co jednakowoż równie istotne, zawsze kupujmy obiektywy w dobrych sklepach, a jak obiektywy Sigma to Szczecin jest dobrym miejscem. Najważniejszy jest szeroki wybór, lecz również dobre doradztwo i wsparcie w razie kłopotów.