Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Jak powinien prezentować się najbardziej istotny sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwracajmy uwagę przed wyprawą?

Sprzęt miłośnika survivalu to kategoria dosyć obszerna, niekiedy nawet kontrowersyjna. Z pewnością wyposażenie może być dość różnorodne, zależnie od regionu geograficznego, do którego się udajemy, lecz również od klimatu oraz pory roku.


Mimo to, uniwersalnie jest z pewnością tak, że bagaż powinien być dość lekki, o niezbyt dużych rozmiarach, natomiast sprzęt oraz materiały odporne na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, bezproblemowe do przetransportowania. Podczas zakupu tego rodzaju sprzętu zdecydowanie nie powinniśmy kierować się modą, bo z jednej strony kupimy coś całkowicie nieprzydatnego, a z drugiej stracimy na to zbyt dużo pieniędzy.

nóż
Author: James Case
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę najważniejsze prace na biwaku jesteśmy w stanie zrobić szybciej, gdy ma się do dyspozycji scyzoryk, siekierkę, łopatkę oraz piłę drutową. Konieczna jest też karta survivalowa, ale o tym na pewno nie musimy przekonywać żadnego doświadczonego survivalowca. Niektórzy decydują się na kupno, tak zwanych “noży przetrwania”, jednakowoż to bardzo zły pomysł - . Przykładowo jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planowali biwakować mając przy sobie tego typu nóż, ponieważ prawo tam jasno określa, że na każdy model broni musimy mieć właściwe zezwolenie. Na pewno najważniejszą częścią wyposażenia pozostaje scyzoryk. Musi mieć nierdzewne ostrze z blokadą, musi być niczym nóż saperski, jaki posiada nasze wojsko. Czemu nierdzewne ostrze? Otóż choćby z takiego powodu, iż zwykła stal zniszczy witaminy, jakie znajdują się w krojonych owocach oraz warzywach.


Choć jak wiadomo plusów jest większa ilość. Niezbędny jest oczywiście plecak, należy wybrać go bardzo starannie. Musi być odpowiednio duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny oraz lekki. Zawartość plecaka najlepiej zapakować w worki plastikowe w celu ochrony przed deszczem i kurzem. W części plecaka, która przylega do pleców powinny znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, ciężkie na spodzie, natomiast na wierzchu te, jakie chcemy mieć pod ręką. Podczas podróży nie powinniśmy do zewnętrznych kieszeni wkładać wartościowych przedmiotów, natomiast plecak zamknąć należy na kłódkę. Ponadto zawsze warto mieć przy sobie tak zwany niezbędnik, czyli najbardziej odpowiednia jest wielofunkcyjna karta przetrwania - wallet-ninja.eu.