Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Folie - z czego konkretnie są wytwarzane i jakie posiadają właściwości?

Wbrew pozorom zastosowanie folii w życiu codziennym jest bardzo szerokie - często nawet nie zdajemy sami sobie sprawy, że "w" albo "na" konkretnej rzeczy ona ogólnikowo się znajduje.




Przenośny dysk twardy My Passport® Slim™
Author: WD
Source: WD


Z czego dokładnie jednak jest wytwarzana taka folia? Jak dużo może posiadać warstw? Jakie konkretnie tworzywa używa się do ich produkcji? Czy istnieje możliwość na nich drukować? Co oznacza dokładnie określenie "foliowanie" i jaki w ogóle posiada ono cel? Tego wszystkiego bez najmniejszego problemu po dowiadujesz się z naszego nowego felietonu!


Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że folia jest najczęściej robiona z tworzyw typowo sztucznych albo tak nazywanych "metali niezależnych", które to nie są nigdy grubsze niż dosłownie 2 mm. Pośród najbardziej popularnych tworzyw do ich wytwarzania odnajdziemy w szczególności: polietylen, polipropylen czy tak nazywany "kopolimer etylenu", który ukazuje się z dodatkiem na przykład octanu winylu, czy tez wraz z alkoholem winylowym, nie wspominając już na temat kwasu metakrylowym. Poza nimi folie bywają robione też z polialkoholu winylu oraz fluoropolimeru. Warto też mieć świadomość, że folie mogą być jednowarstwowe albo wielowarstwowe, dzięki czemu przydają się do sporej liczby zadań.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz tekst, to na następnej witrynie znajdziesz dalsze wiadomości (http://autopart.pl/niemodlin) na ulubiony przez siebie temat.

Co do kwestii drukowania, to folie zwykle są stosowane jako tak nazywane "podłoża drukowe".




Jeżeli chodzi o finiszowe pytanie zawarte we wstępie - jeżeli by chciało się wyjaśnić samo pojęcie foliowania - no to jest to po prostu używanie folii w celu "uszlachetnienia" druku (jeżeli by się nad tą kwestią zastanowić to odnosi się to szczególnie do okładek książek, czy czasopism, które to w samym dotyku nie są matowe, tylko odrobinę śliskie, a także posiadają lekki połysk).