Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Doskonałe aparaty fotograficzne zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych fotoamatorów.

Z chwilą pojawienia się ery cyfrowej fotografii wszyscy mogli zostać fotografem. Z początku zestawy były bardzo drogie, za body lustrzanki musieliśmy zapłacić kosmiczne kwoty, nie wspominając o dodatkowym sprzęcie. W chwili obecnej w sklepach także znajdziemy sprzęt, na który tylko zawodowcy mogą sobie pozwolić, jednak różnorodność wyboru jest tak wielka, że w zasadzie wszyscy odnajdą coś dla własnych wymagań.

aparaty fotograficzne
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
W tym zalewie sprzętu fotograficznego bardzo trudno, szczególnie początkującym, będzie zdecydować się na sprzęt o właściwej jakości w stosunku do ceny. Obecnie żyjemy w erze urządzeń mobilnych, ogromna większość telefonów wyposażona jest w aparaty fotograficzne, te jednak nie mają szans, aby równać się z pełnoprawnym aparatem.Wybór sprzętu przyprawia o zawroty głowy. Właściciele telefonów najnowszej generacji będą w stanie wykonać dobre zdjęcia za pomocą swoich telefonicznych aparatów. Niestety to będzie na tyle. Jakość robionych fotografii znacząco różni się od tego, co oferują nie tylko lustrzanki, ale nawet popularne aparaty kompaktowe. Wśród mnóstwa produktów warto wyróżnić dwa szczególne aparaty. Pierwszym ze wspomnianej dwójki jest Nikon D7100, jest on następcą dobrze przyjętego modelu D7000, jednak z dużo lepszym autofokusem - sprawdź body z D7100. Nikon D7100 posiada w swoim korpusie znany z o wiele bardziej rozwiniętego modelu, czyli D4, AF Multi-CAM 3500. Rzeczony autofokus charakteryzuje się idealnie działającymi 51-polami łapania ostrości.

Fotograf
Author: Max Braun
Source: http://www.flickr.com
Musimy wybrać konkretny system.
Odrobinę tańszą alternatywą dla Nikona będzie rewelacyjny aparat (namioty bezcieniowe) Sony Alpha SLT-A58. Każdy fotoamator odnajdzie w tym sprzęcie to czego potrzebuje. Bardzo dobrze działająca automatyka, wielotematyczność trybów, jakimi jesteśmy w stanie się posiłkować w trakcie robienia zdjęć oraz stosunkowo nieduża cena. Należy pamiętać, że raz wybrany system będzie nam służył do końca naszej przygody z fotografią. Kolejne akcesoria, takie jak kolejne obiektywy a także lampy będą kupowane z myślą o poszczególnej marce, gdyż większość firm posiada mocowanie, które różni się od mocowania konkurencji.