Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Deklaracje na obszarze Unii Celnej

Jeśli ktoś pasjonuje się, bądź jest związany z rynkiem produkcji oraz transportowaniem produktów na tereny innych krajów, z całą pewnością powinien zapoznać się z podobnymi certyfikatami, które potwierdzają m.in.


deklaracja eac
Source: pixabay.com


wakacje
Author: Simson Petrol
Source: http://www.flickr.com


Zgodność towarów, jak również i jakość bezpieczeństwa oraz spełnione normy oraz standardy. Jeden z nich to certyfikat ważny na terenie tzw. Unii Celnej. www.certificator.eu/pl/certification-handbook/Technical-Regulations-of-the-Customs-Union-On-the-safety-of-food-products.html


Porsche Cayenne
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
Certyfikat zgodności Unii Celnej, bowiem właśnie tak się nazywa, obowiązuje w szczególności na obszarach państw należących do tejże Unii ( ważne informacje na stronie www.certificator.eu/plważne informacje na stronie ). Do tychże państw zalicza się Rosję, Kazachstan oraz Białoruś. Są to kraje, które podpisały układ w sprawie zasad oraz przepisów technicznych na rynku importu i eksportu towarów. Certyfikat ów ma na celu potwierdzić spełnienie przez dany produkt wymogów mających związek z bezpieczeństwem oraz jakością. Deklarację można uzyskać na przewóz jednorazowy, jak również i produkcję seryjną, bądź określony czas – maksymalnie do pięciu lat. Certyfikat zgodności Unii Celnej kosztuje – zależnie od czasu – od 350 do 600 Euro. Najtańsza jest deklaracja pojedyncza, ale podobny koszt posiada także certyfikat przyznany na rok. Trzyletnia zgodność to cena od 450 do 600 Euro . Dokument ten ma charakter obowiązkowy dla towarów m.in. przemysłowych, spożywczych, kosmetycznych i odzieżowych.


Deklaracja EAC jest w stanie sprawić, iż producenci oraz sprzedawcy nie muszą starać się o uznanie produktu we wszystkich trzech państwach z osobna, co wiąże się też ze znacznie dłuższym czasem, zwiększonymi kosztami i wzmożonymi Formalnościami. Okres pięciu lat jest zwykle uzależniony od np. specyfikacji towaru albo jego numeru seryjnego. Deklaracja EAC to także pozytywna informacja dla kupujących o jakości towaru.

Tags: