Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Czym są inteligentne domy i czym charakteryzuje się ich działanie? Jakiego typu posiadają zalety i czy korzystanie z tego rozwiązania jest korzystne?

Inteligentny dom to specyficzny projekt, lecz jak sama nazwa wskazuje powinien cechować się inteligencją, co oznacza, że przykładowo musi wiedzieć, w jakim momencie zapalić czy zgasić światło. Inteligentne domowe rozwiązania powinny same dobierać najbardziej odpowiednie rozwiązania. Podobnie realny do zrobienia jest inteligenty ogród, jaki powinien sam się podlewać, ale oczywiście w takim czasie, jak jest to potrzebne.

Inteligentny budynek
Author: CODE_n
Source: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystywaniu informacji z czujników, nasz nowoczesny system zarządzania sam umie dostosować się do różnych sytuacji. Nie tylko do obecności domowników, ale także do czynników zewnętrznych, czyli przykładowo temperatura, poziom nasłonecznienia czy wilgotność powierza. To sprawia, iż inteligenty budynek zdecydowanie polepsza komfort życia.

Wspaniale przystosowany system zarządzania pozwala na wygodne sterowanie każdym urządzeniem w takim domu, zaś za sprawą wizualizacji i podłączenia instalacji do neta jesteśmy w stanie w każdej chwili kontrolować jego funkcjonowanie z każdego miejsca. Tego rodzaju integracja całości instalacji z systemem alarmowym oraz monitoringiem wpływa na poprawę bezpieczeństwa budynku. Inteligentny system dokonuje symulacji obecności domowników korzystając z wcześniejszych zdarzeń, co umożliwia zniechęcić potencjalnych włamywaczy.Pomysł na zbudowanie inteligentnego budynku sięga czasów sektora przemysłowego Stanów Zjednoczonych z lat 70. Pochodzi on z obszaru kontroli produkcji zautomatyzowanej oraz optymalizacji środowiska w zakresie rozwoju roślin. Technologie oraz rozwiązania, które zostały wymyślone w tym obszarze do końca 1980 roku umożliwiły skonstruować system zarządzania budynkiem do zastosowań prywatnych i biurowych.
Aktualnie tego rodzaju domy są coraz bardziej powszechne i to w różnorodnych częściach świata, również w naszym kraju, jak inteligentny dom Kraków. Dodatkowo bardzo rozwinięta jest sfera działań z tym związanych, bardzo dobrym przykładem jest automatyka budynkowa Kraków w ramach, której poruszane są kwestie inteligentnych domów.

Jak przewidują specjaliści, w przyszłości będzie powstawała coraz większa ilość takich domów. Warto więc interesować się tematem, ponieważ jest to tendencja bardzo ciekawa, perspektywiczna. Może za pewien czas każdy dom (www.megastyro.pl/kliny-styropianowe-izokliny.html) stanie się inteligentny.