Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Czy złącza typu USB 1 są nadal potrzebne?

W roku 1996 na rynek światowy wkroczyły kable ze złączami typu USB. W naszych czasach świetnie wszystkim znane, przeszły początkowo trudną ścieżkę. W poniższym artykule przyjrzymy się pierwszemu modelowi.


Poprzednik wszystkich dzisiaj będących w sprzedaży łączy typu USB, czyli USB 1.
zamontowana klimatyzacja
Author: Mike Prosser
Source: http://www.flickr.com


usb mini
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


0 był czymś rewolucyjnym. Z jakiego powodu? Wcześniej, nim wymyślono USB, drukarki, klawiatury, myszki i mnóstwo pozostałych urządzeń miało inne złącza, co było kłopotem dla producentów pierwszych komputerów stacjonarnych, z tego powodu iż zasadniczo utrudniało to montaż komputera - .


Niestety, ale okazało się, że łącza USB 1.0 posiadają kilka wad, toteż jak najszybciej wyprodukowano ulepszoną wersję USB 1.1, jaka wprowadziła parę zmian. To znaczy, zwiększała prędkość przesyłu informacji z procesora oraz co istotniejsze nie zużywała się tak szybko. Dziś wytwórcy PCtów odstępują od produkowania w swych urządzeniach złączy typu 1.0 albo 1.1, co niestety przymusza nas żebyśmy albo kupowali przejściówki lub kompatybilne urządzenia. Całe szczęście istnieją jeszcze wytwórcy pierwotnych rodzajów łączy USB, którzy wytwarzają tanie zamienniki, kiedy nasze stare kable się popsują, natomidomami (zobacz bębny kablowe)irmowych już nie mamy możliwości dostać. Jedną z tych marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, sprzedająca obecnie najlepsze złącza typu USB na północnej półkuli. Dlatego USB SanDisk jest uznanym przez producentów PCtów złączem, które oferuje ogromną prędkość przesyłu danych. W ofercie owej firmy znajdziemy właśnie złącza typu 1.0 i 1.1, w bardzo małych cenach. To jest właśnie powodem niebywałego sukcesu firmy SanDisk, że nie zaprzestała produkcji złączy USB 1.0 i 1.1. Natomiast nowa seria czyli 2.0 posiada zamontowane łącze USB mini, jakie, jak zapowiada producent będzie kolejną rewolucją, ponieważ, oferuje przesył informacji z prędkością aż do 2 Gb/s oraz możliwość - zobacz.


dron
Source: pixabay.com


dowolnego zwiększania długości przewodu, bez jakiegokolwiek spadku prędkości przesyłu danych.
Łącza typu USB, nazywane fachowo uniwersalną magistralą szeregową stały się powodem rewolucji toteż aż do naszych czasów są podstawowym łączem właściwie we wszystkich urządzeniach. To złącza USB zezwoliły na ujednolicenie wytwarzania komputerów. Marka SanDisk jest obecnie najlepsza wśród wszystkich producentów.