Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Czujniki jako zdalne dozorowanie kierowania

Sensory sygnalizacji krańcowej służą do zdalnego obserwowania ekstremalnych położeń siłowników pneumatycznych, lub ręcznych przekładni do kierowania instalacji. Wyłączniki takie zezwalają na podłączenie zaworu kierującego siłownikiem przez zestaw sensora, co zezwala na symplifikację instalacji elektrycznej.


Odkurzacz Miele S5 Medicair
Author: Miele Sp. z o.o.
Source: Miele Sp. z o.o.


Wyłączniki krańcowe wyłączniki krańcowe służą do sygnalizowania zmiany położenia narzędzia, bądź jego części tak, aby zapobiegać uszkodzeniu maszyny wskutek jej przemieszczenia poza usytuowanie dozwolone. W zależności od trybu połączenia zestyków do programu sterującego, następuje uruchomienie sygnalizacji ostrzegawczej, lub zatrzymanie silnika urządzenia. Wyłącznik wyposażony jest w dźwignię z rolką, jaka obraca się w chwili kontaktu z cząstką zmieniającą miejsce. Z wyjątkiem dźwigni, czujnik zaopatrzony jest w nóżki montażowe, potencjalną dźwignię resetu, oraz dwa wyjścia dla wypustów kablowych.

Może zaabsorbują Cię także podobne źródła (systemy-pasywne.pl/) na ten temat? Jeśli tak, to przejrzyj je i uzyskaj inne dane na to zagadnienie.

W środku posiada mechanizm uruchamiający i ustaloną liczbę mikrostyków.


Samsung
Source: pixabay.com


Wyłączniki krańcowe są prostymi elektromechanicznymi wyłącznikami do zastosowania w wielu oprogramowaniach, ażeby wykryć miejsca ruchomych części, nie wprost powiązanych z bezpieczeństwem maszyn. Są wyekwipowane w obudowę najczęściej zawierającą styki przełączne.
Użytkowane są przede wszystkim w drobnych maszynach do regulowania działania drobnych mechanizmów takich jak stoły obrotowe, wózki dźwigniowe, zawory hydrauliczne, lub nawet w maszynach zaopatrzonych w osłony ochronne. Najszersze stosowanie to zabezpieczenie przyrządów w przemyśle ciężkim, także w warunkach dużej wilgoci, zapylenia.